Bertech PPTA-50MM
Part No.:
PPTA-50MM
Manufacturer:
Bertech
Category:
Tape
Package:
Datasheet:
PPTA-50MM.pdf
Description:
50MM POLYIMIDE TAPE W/ACRYLIC
Shipping
PPTA-50MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bertech
Series:
BERTECH® PPTA
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Tape Type:
Adhesive:
Acrylic
Backing, Carrier:
Polyimide Film
Thickness:
Thickness - Adhesive:
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier:
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)