MEAN WELL USA Inc. PPS-200-15
Part No.:
PPS-200-15
Datasheet:
PPS-200-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Shipping
PPS-200-15 Specifications
Series:
PPS-200 (200W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
10 A
Power (Watts):
150W (200W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)