MEAN WELL USA Inc. PPS-125-3.3
Part No.:
PPS-125-3.3
Datasheet:
PPS-125-3.3.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 66W
Shipping
PPS-125-3.3 Specifications
Series:
PPS-125 (125W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output 1:
20 A
Power (Watts):
66W (83W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.36" H (127.0mm x 76.2mm x 34.6mm)