MEAN WELL USA Inc. PPS-125-13.5
Part No.:
PPS-125-13.5
Datasheet:
PPS-125-13.5.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 13.5V 101W
Shipping
PPS-125-13.5 Specifications
Series:
PPS-125 (125W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
13.5V
Current - Output 1:
7.5 A
Power (Watts):
101W (126W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.36" H (127.0mm x 76.2mm x 34.6mm)