Phihong USA PPL65W-180
Part No.:
PPL65W-180
Datasheet:
PPL65W-180.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Shipping
PPL65W-180 Specifications
Series:
PPL65W (65W)
Form:
Desktop (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
18V
Current - Output (Max):
3.62A
Power (Watts):
65 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)