Phihong USA PPL300U-120
Part No.:
PPL300U-120
Datasheet:
PPL300U-120.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 288W
Shipping
PPL300U-120 Specifications
Series:
PPL300U (300W)
Form:
Desktop (Class I)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
24A
Power (Watts):
288 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
10.00" L x 4.57" W x 1.85" H (254.0mm x 116.0mm x 47.0mm)