Sensata-Airpax PP21-2-15.0A-OA-S
Part No.:
PP21-2-15.0A-OA-S
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
PP21-2-15.0A-OA-S.pdf
Description:
CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC
Shipping
PP21-2-15.0A-OA-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V