CERiO Corporation POE-PG30I
Part No.:
POE-PG30I
Manufacturer:
CERiO Corporation
Datasheet:
POE-PG30I.pdf
Description:
30W AC 1G PoE+ Passive Injector
Shipping
POE-PG30I Specifications
Manufacturer:
CERiO Corporation
Series:
CS
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Passive Injector
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Number of Ports:
2
Voltage - Output:
56V
Current - Output:
Power (Watts) - Per Port:
30W
Compliance:
IEEE802.3, IEEE802.3ab, IEEE802.3u
Data Rate:
10/100/1000 Mbps
Features:
OVP, SCP
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Efficiency:
99%
Mounting Type:
Desktop, Wall Mount
Size / Dimension:
6.10" L x 2.66" W x 1.34" H (155.0mm x 67.5mm x 34.0mm)