Phihong USA POEA30U-1AT-2
Part No.:
POEA30U-1AT-2
Manufacturer:
Phihong USA
Datasheet:
POEA30U-1AT-2.pdf
Description:
POE INJECTOR 56V 30W DESKTOP
Shipping
POEA30U-1AT-2 Specifications
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
POEA30U
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Midspan Injector
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
56V
Current - Output:
536 mA
Power (Watts) - Per Port:
30W
Compliance:
IEEE802.3at
Data Rate:
2.5 Gbps
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-10°C ~ 40°C
Efficiency:
Level VI
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
4.96" L x 1.79" W x 1.18" H (126.0mm x 45.5mm x 30.0mm)