Phihong USA POE36U-1AT
Part No.:
POE36U-1AT
Manufacturer:
Phihong USA
Datasheet:
POE36U-1AT.pdf
Description:
POE INJECTOR 33.6W 56V DESKTOP
Shipping
POE36U-1AT Specifications
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
POE36x
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Midspan Injector
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
56V
Current - Output:
600 mA
Power (Watts) - Per Port:
33.6W
Compliance:
IEEE802.3at
Data Rate:
10/100/1000 Mbps
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
78%
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
5.98" L x 2.56" W x 1.42" H (152.0mm x 65.0mm x 36.0mm)