Phihong USA POE30U-560(G)
Part No.:
POE30U-560(G)
Manufacturer:
Phihong USA
Datasheet:
POE30U-560(G).pdf
Description:
POE INJECTOR 30W 56V DESKTOP
Shipping
POE30U-560(G) Specifications
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
POE30
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Midspan Injector
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
56V
Current - Output:
550 mA
Power (Watts) - Per Port:
30W
Compliance:
IEEE802.3af
Data Rate:
10/100/1000 Mbps
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Efficiency:
65%
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
6.53" L x 3.15" W x 1.73" H (166.0mm x 80.0mm x 44.0mm)