Phihong USA POE30R-1ATP-R
Part No.:
POE30R-1ATP-R
Manufacturer:
Phihong USA
Datasheet:
POE30R-1ATP-R.pdf
Description:
30W POE INTERCHANGEABLE WALL
Shipping
POE30R-1ATP-R Specifications
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Passive Injector
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
56V
Current - Output:
536 mA
Power (Watts) - Per Port:
30W
Compliance:
IEEE802.3at
Data Rate:
2.5 Gbps
Features:
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Efficiency:
Level VI
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
3.58" L x 2.37" W x 1.38" H (90.9mm x 60.2mm x 35.1mm)