Phihong USA POE21-120F
Part No.:
POE21-120F
Manufacturer:
Phihong USA
Category:
Power over Ethernet (PoE)
Package:
Datasheet:
POE21-120F.pdf
Description:
POE SPLITTER 21W 12V DESKTOP
Shipping
POE21-120F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
POE21
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Splitter
Voltage - Input:
45 ~ 57V
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
12V
Current - Output:
1.75 A
Power (Watts) - Per Port:
21W
Compliance:
IEEE802.3af
Data Rate:
10/100/1000 Mbps
Features:
OVP, SCP
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Efficiency:
80%
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
3.94" L x 2.21" W x 1.10" H (100.0mm x 56.0mm x 28.0mm)