Delta Electronics PMT-24V75W2BA
Part No.:
PMT-24V75W2BA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PMT-24V75W2BA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 75W
Shipping
PMT-24V75W2BA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
PMT2 (75W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.2 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
75W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)