Delta Electronics PMT-24V100W1AA
Part No.:
PMT-24V100W1AA
Datasheet:
PMT-24V100W1AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Shipping
PMT-24V100W1AA Specifications
Series:
PMT (108W)
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
4.5 A
Power (Watts):
100W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output
Size / Dimension:
6.22" L x 3.82" W x 1.50" H (158.0mm x 97.0mm x 38.0mm)