Delta Electronics PMT-12V50W1AA
Part No.:
PMT-12V50W1AA
Datasheet:
PMT-12V50W1AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 50W
Shipping
PMT-12V50W1AA Specifications
Series:
PMT (50W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
4.17 A
Power (Watts):
50W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.86" L x 3.86" W x 1.50" H (98.0mm x 98.0mm x 38.0mm)