Astrodyne TDI PMMK150S-24-A
Part No.:
PMMK150S-24-A
Datasheet:
PMMK150S-24-A.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Shipping
PMMK150S-24-A Specifications
Series:
PMMK150U (151W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
6.3 A
Power (Watts):
151W
Voltage - Isolation:
5.656 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension:
5.50" L x 3.17" W x 1.60" H (139.7mm x 80.5mm x 40.6mm)