Astrodyne TDI PMMK130S-24
Part No.:
PMMK130S-24
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PMMK130S-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 130W
Shipping
PMMK130S-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
PMMK130 (130W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
5.4 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
130W
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
5.656 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)