Astrodyne TDI PMK320S-24E
Part No.:
PMK320S-24E
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PMK320S-24E.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 322W
Shipping
PMK320S-24E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
PMK320E (322W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
13.4 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
322W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
5.656 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)