Bourns Inc. PMH1210-300
Part No.:
PMH1210-300
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PMH1210-300.pdf
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 1210 1LN
Shipping
PMH1210-300 Specifications
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Impedance @ Frequency:
30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
20mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)