Bourns Inc. PMH1206-700
Part No.:
PMH1206-700
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
PMH1206-700.pdf
Description:
FERRITE BEAD 70 OHM 1206 1LN
Shipping
PMH1206-700 Specifications
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
70 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
30mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)