Delta Electronics PMF-5V320WCGB
Part No.:
PMF-5V320WCGB
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PMF-5V320WCGB.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 320W
Shipping
PMF-5V320WCGB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
PMF (275W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
55 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
320W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)