Sunon Fans PMD2409PMB1-A.(2).GN
Part No.:
PMD2409PMB1-A.(2).GN
Datasheet:
PMD2409PMB1-A.(2).GN.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Shipping
PMD2409PMB1-A.(2).GN Specifications
Series:
PMD
Packaging:
Box
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
120.2 CFM (3.37m³/min)
Static Pressure:
0.710 in H2O (176.9 Pa)
Bearing Type:
Ball
Noise:
57.6dB(A)
Power (Watts):
12.2 W
RPM:
4900 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)