Sunon Fans PMD2408PMB2-A(2).GN
Part No.:
PMD2408PMB2-A(2).GN
Datasheet:
PMD2408PMB2-A(2).GN.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Shipping
PMD2408PMB2-A(2).GN Specifications
Series:
PMD
Packaging:
Box
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
74.5 CFM (2.09m³/min)
Static Pressure:
0.570 in H2O (142.0 Pa)
Bearing Type:
Ball
Features:
Auto Restart
Noise:
51.6dB(A)
Power (Watts):
7.2 W
RPM:
4900 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)