Sunon Fans PMD2407PTB1-A.(2).GN
Part No.:
PMD2407PTB1-A.(2).GN
Datasheet:
PMD2407PTB1-A.(2).GN.pdf
Description:
FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE
Shipping
PMD2407PTB1-A.(2).GN Specifications
Series:
PMD
Packaging:
Box
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 70mm L x 70mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
49.0 CFM (1.37m³/min)
Static Pressure:
0.360 in H2O (89.7 Pa)
Bearing Type:
Ball
Noise:
45.0dB(A)
Power (Watts):
4.6 W
RPM:
5100 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)