Panduit Corp PMCC38H25-M120
Part No.:
PMCC38H25-M120
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
PMCC38H25-M120.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK ARROWHEAD
Shipping
PMCC38H25-M120 Specifications
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.380" (9.65mm)
Mounting Type:
Arrowhead, Winged
Material:
Polyamide (PA12), Nylon 12
Color:
Black
Length:
0.500" (12.70mm)
Width:
0.487" (12.37mm)
Height:
0.380" (9.65mm)
Panel Hole Size:
0.250" (6.35mm)