Delta Electronics PMC-24V100W1AA
Part No.:
PMC-24V100W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PMC-24V100W1AA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Shipping
PMC-24V100W1AA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
PMC (100W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.17 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
100W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.22" L x 3.82" W x 1.50" H (158.0mm x 97.0mm x 38.0mm)