Cosel USA, Inc. PMC100-4-GN
Part No.:
PMC100-4-GN
Datasheet:
PMC100-4-GN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Shipping
PMC100-4-GN Specifications
Series:
PMC (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
8 A
Current - Output 2:
4 A
Current - Output 3:
1 A
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 65°C
Size / Dimension:
9.37" L x 3.66" W x 1.89" H (238.0mm x 93.0mm x 48.0mm)