Bourns Inc. PMC0805-301
Part No.:
PMC0805-301
Datasheet:
PMC0805-301.pdf
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Shipping
PMC0805-301 Specifications
Impedance @ Frequency:
300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)