Bourns Inc. PMC0805-152
Part No.:
PMC0805-152
Datasheet:
PMC0805-152.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0805 1LN
Shipping
PMC0805-152 Specifications
Impedance @ Frequency:
1.5 kOhms @ 50 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)