Bourns Inc. PMC0603-301
Part No.:
PMC0603-301
Datasheet:
PMC0603-301.pdf
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN
Shipping
PMC0603-301 Specifications
Impedance @ Frequency:
300 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.032" (0.80mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)