Sensata-Crydom PM6760D75RP
Part No.:
PM6760D75RP
Datasheet:
PM6760D75RP.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 75A 48-600V
Shipping
PM6760D75RP Specifications
Output Type:
AC
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
75 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C