Sensata-Crydom PM6760D30RPH
Part No.:
PM6760D30RPH
Datasheet:
PM6760D30RPH.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 30A 48-600V
Shipping
PM6760D30RPH Specifications
Output Type:
AC
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
30 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C