Sensata-Crydom PM6760A55RPH
Part No.:
PM6760A55RPH
Datasheet:
PM6760A55RPH.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 55A 48-600V
Shipping
PM6760A55RPH Specifications
Output Type:
AC
Voltage - Input:
90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
55 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C