Bivar Inc. PM5-S17Y110AC
Part No.:
PM5-S17Y110AC
Datasheet:
PM5-S17Y110AC.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEM YELLOW, 12.7MM
Shipping
PM5-S17Y110AC Specifications
Lamp Color:
Yellow
Lens Color:
Yellow
Voltage:
100V
Current:
20mA
Panel Cutout Dimensions:
0.50" (12.70mm)
Lens Size:
10.20mm Dia
Millicandela Rating:
600mcd
Wavelength - Peak:
585nm
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)