Bivar Inc. PM5-B5W28V
Part No.:
PM5-B5W28V
Datasheet:
PM5-B5W28V.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEMBLY WHITE, 5MM
Shipping
PM5-B5W28V Specifications
Product Status:
Obsolete
Lamp Color:
White
Lens Color:
White
Ratings:
AC/DC
Voltage:
24V ~ 28V
Current:
20mA
Panel Cutout Dimensions:
0.20" (5.08mm)
Lens Size:
5.10mm Dia
Millicandela Rating:
414mcd
Termination Style:
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)