Bivar Inc. PM5-A5Y28V
Part No.:
PM5-A5Y28V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
PM5-A5Y28V.pdf
Description:
PANEL MOUNT ASSEM 6.35MM YELLOW
Shipping
PM5-A5Y28V Specifications
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
PM5
Packaging:
Bag
Type:
LED
Lamp Color:
Yellow
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Fresnel
Ratings:
DC
Voltage:
24V ~ 28V
Current:
20mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.25" (6.35mm)
Lens Size:
5.10mm Dia