Bivar Inc. PM3-PPGDW12.0
Part No.:
PM3-PPGDW12.0
Datasheet:
PM3-PPGDW12.0.pdf
Description:
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE: 12"
Shipping
PM3-PPGDW12.0 Specifications
Product Status:
Active
Lamp Color:
Green
Lens Color:
White
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
AC/DC
Voltage:
8V ~ 48V
Current:
20mA
Panel Cutout Dimensions:
0.19" (4.83mm)
Lens Size:
5.90mm Dia
Lens Style:
Round with Flat Top
Millicandela Rating:
20mcd
Wavelength - Peak:
555nm
Viewing Angle:
120°
Termination Style:
Wire Leads - 12" (304.80mm)