Bivar Inc. PM3GD5VW14.0-CC
Part No.:
PM3GD5VW14.0-CC
Datasheet:
PM3GD5VW14.0-CC.pdf
Description:
IND PNL MT 3MM GRN DIFF 5VDC
Shipping
PM3GD5VW14.0-CC Specifications
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
5V
Panel Cutout Dimensions:
0.16" (4.06mm)
Lens Size:
3mm, T-1
Millicandela Rating:
25mcd
Wavelength - Peak:
568nm
Viewing Angle:
35°
Termination Style:
Wire Leads - 14" (355.60mm)