Bivar Inc. PM3BWD5VW10.0
Part No.:
PM3BWD5VW10.0
Datasheet:
PM3BWD5VW10.0.pdf
Description:
IND PNL MT 3MM BLUE DIFF 5VDC
Shipping
PM3BWD5VW10.0 Specifications
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
5V
Panel Cutout Dimensions:
0.16" (4.06mm)
Lens Size:
3mm, T-1
Millicandela Rating:
10mcd
Wavelength - Peak:
430nm
Viewing Angle:
35°
Termination Style:
Wire Leads - 10" (254.00mm)