FSP Technology Inc. PM202-14BN1
Part No.:
PM202-14BN1
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PM202-14BN1.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Shipping
PM202-14BN1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
FSP Technology Inc.
Series:
PM202 (202W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6.25 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
150W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)