Panduit Corp PLWP50SC-D30
Part No.:
PLWP50SC-D30
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLWP50SC-D30.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLACK 50LB 8.20"
Shipping
PLWP50SC-D30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLWP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
8.25"
Bundle Diameter:
1.97" (50.00mm)
Width:
0.190" (4.83mm)
Length - Actual:
0.683' (208.28mm, 8.20")