Panduit Corp PLWP1.5S-D
Part No.:
PLWP1.5S-D
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLWP1.5S-D.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 50LB 6.80"
Shipping
PLWP1.5S-D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLWP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
6.75"
Bundle Diameter:
1.50" (38.10mm)
Width:
0.190" (4.83mm)
Length - Actual:
0.567' (172.82mm, 6.80")