Panduit Corp PLUP40S-D30
Part No.:
PLUP40S-D30
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLUP40S-D30.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLACK 50LB 6.97"
Shipping
PLUP40S-D30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLUP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
7"
Bundle Diameter:
1.57" (40.00mm)
Width:
0.190" (4.83mm)
Length - Actual:
0.581' (177.00mm, 6.97")