Panduit Corp PLT2H-TL300
Part No.:
PLT2H-TL300
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLT2H-TL300.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 8.40"
Shipping
PLT2H-TL300 Specifications
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
8.5"
Bundle Diameter:
2.00" (50.80mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Length - Actual:
0.700' (213.36mm, 8.40")