Panduit Corp PLT2.5H-L0
Part No.:
PLT2.5H-L0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLT2.5H-L0.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 9.80"
Shipping
PLT2.5H-L0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
9.75"
Bundle Diameter:
2.50" (63.50mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Length - Actual:
0.817' (249.02mm, 9.80")