Panduit Corp PLT13H-Q0
Part No.:
PLT13H-Q0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLT13H-Q0.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 3.61'
Shipping
PLT13H-Q0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
43.25"
Bundle Diameter:
13.00" (330.20mm)
Width:
0.350" (8.89mm)