Panduit Corp PLT12EH-Q0
Part No.:
PLT12EH-Q0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PLT12EH-Q0.pdf
Description:
TIE LASH LOCK BLACK 250LB 3.34'
Shipping
PLT12EH-Q0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PLT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Lashing, Locking
Length - Approximate:
40"
Bundle Diameter:
12.00" (304.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)