PIC GmbH PLS-081A-3VAI
Part No.:
PLS-081A-3VAI
Manufacturer:
PIC GmbH
Category:
Float, Level Sensors
Package:
Datasheet:
PLS-081A-3VAI.pdf
Description:
SENSOR LEVEL SWITCH
Shipping
PLS-081A-3VAI Specifications
Manufacturer:
PIC GmbH
Series:
Packaging:
Bulk
Package:
Liquid
ProdictStatis:
Switch
Type:
SPST-NO
Output Type:
1 A
Output Configuration:
Current:
3.189" (81mm)
Minimum Liquid Specific Gravity:
Panel Mount, M10 Thread
Switch Actuation Level:
Stainless Steel
Mounting Type:
-40°C ~ 125°C
Material - Housing & Prism:
200V