Bivar Inc. PLPC3-10MM
Part No.:
PLPC3-10MM
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
PLPC3-10MM.pdf
Description:
LIGHT PIPE PNL MNT 3MM RND 10MM
Shipping
PLPC3-10MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
PLPC
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Color:
Clear
Configuration:
Single
Type:
Rigid
Mounting Type:
Panel Mount, Press Fit, Front
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
3.3mm